Klasický nábytek do obývacího pokoje

Klasický nábytek, též zámecký nábytek nebo repliky starožitného nábytku, který Vás okouzlí svým unikátním vzhledem napodobující jedinečné historické designy a prvotřídní kvalitou. Vyberte si ojedinělý kus nábytku z široké nabídky různých stylů a barevných odstínů. Každý kus tohoto nábytku je skutečným originálem!

Nejprodávanější

71 položek celkem
barova komoda mery
ZDARMAZDARMA
od 26 301 Kč

Rozměry: š 1265, hl 535, v 925

3333/ORE2
barova komoda Royal repliky starozitneho nabytku
ZDARMAZDARMA
od 34 480 Kč

Krásná dvoudveřová barová komoda Royal v různorodém barevném provedení. Rozměry: šířka: 1150 mm, hloubka 535 mm, výška 940 mm

3501/ORE
barova skrinka Laura iba nabytek
ZDARMAZDARMA
od 55 495 Kč

Rozměry: šířka 1200 mm, hloubka 550 mm, výška 1600 mm

3600/TRE
cervena komoda veneto iba nabytek
ZDARMAZDARMA
od 51 594 Kč

Rozměry: šířka 1600 mm, výška 970 mm, hloubka 500 mm

7284/LAT
luxusni lenosky verona iba nabytek
ZDARMAZDARMA
od 61 347 Kč

Rozměry: délka 2070 mm, hloubka 600 mm, výška 970 mm

5777/LAT2
drevene-knihovny-mery-iba-nabytek-zamecky-nabytek
ZDARMAZDARMA
od 60 907 Kč

Robustní dřevěná knihovna Mery v klasickém designu dostupná v několika barevných variantách.

3375/ORE
drevena-knihovna-royal-iba-nabytek-repliky-starozitneho-nabytku
ZDARMAZDARMA
od 90 227 Kč

Detailně zdobená dřevěná knihovna Royal v klasickém stylu dostupná v několika barevných odstínech. Rozměry: š 2460, hl 660, v 2350 mm

3537/ORE
drevena-knihovna-valeria-iba-nabytek-klasicky-nabytek
ZDARMAZDARMA
od 99 602 Kč

Knihovna VALERIA, klasický nábytek v anglickém stylu, který okouzlí jednoduchostí. Dostupný v několika barevných provedeních. Rozměry: š 2540, hl 455, v 2340 mm

3243/TRE
rohova komoda royal
ZDARMAZDARMA
od 38 272 Kč

Stylová zámecká rohová komoda Royal v mnoha barevných provedeních. Rozměry: šířka 1070, hloubka 630, výška 925 mm

3507/ORE
komoda s supliky laura
ZDARMAZDARMA
od 39 640 Kč

Krásná komoda s šuplíky Laura a antickou intarzií v zámeckém stylu. Rozměry: š 1180, hl 530, v 1040 mm

4616/TRE
komoda s supliky royal
ZDARMAZDARMA
od 37 544 Kč

Komoda s šuplíky Royal v mnoha barevných odstínech dřeva. Rozměry: š 1150, hl 535, v 940 mm

6514/ORE
komoda s šuplíky valeria
ZDARMAZDARMA
od 26 112 Kč

Komoda s šuplíky VALERIA z kolekce klasického nábytku v anglickém stylu, který okouzlí jednoduchostí a přímými liniemi. Rozměry: š 1065, hl 550, v 985 mm

6481/TRE
komoda s supliky veneto iba nabytek
ZDARMAZDARMA
od 30 327 Kč

Elegantní komoda s třemi šuplíky Veneto z unikátní kolekce zámeckého nábytku v několika barevných odstínech. Rozměry: š 1100, hl 970, v 500 mm

7278/LAT
vitrina prosklena lada iba nabytek
ZDARMAZDARMA
od 140 878 Kč

Kvalitní komoda s vitrínou z kolekce zámeckého nábytku Lada. Nábytek obsahuje prvky antické techniky zvané intarzie. Rozměry: š 1285, hl 570, v 2320 mm

3678/ORE
komoda s vitrinou mery iba nabytek
ZDARMAZDARMA
od 88 969 Kč

Komoda s vitrínou MERY z kolekce zámeckého nábytku v různém barevném odstínu dřeva. Rozměry: š 1700, hl 535, v 2250

1068/ORE2
komoda s vitrínou royal zamecky nabytek
ZDARMAZDARMA
od 136 159 Kč

Zámecká komoda s vitrínou Royal v různém barevném provedení dřeva. Rozměry: š 1800, hl 625, v 2300 mm

3069/ORE
velke skrinove komody valeria
ZDARMAZDARMA
od 71 414 Kč

Komoda se zrcadlem Valeria obohacená o velké zrcadlo v mnoha barevných provedeních.

3144/TRE
ovalny konferencni stolek verona
ZDARMAZDARMA
od 17 492 Kč

Konferenční stolek Verona z kolekce zámeckého nábytku v různých barevných odstínech dřeva. Rozměry: šířka 1050 mm, hloubka 550 mm, výška 470 mm

3771/TRE
luxusni-sklenene-konferencni-stolky-monaco-iba-nabytek
ZDARMAZDARMA
od 14 409 Kč

Stylový konferenční stolek Monaco ve třech vzhledových variantách. Rozměry: výška 500 mm, průměr desky 750 mm.

7257/MDF
kreslo s drevenymi podruckami andora iba nabytek
ZDARMAZDARMA
od 5 538 Kč

Masivní křeslo Andora vyrobeno na míru dle Vašich představ. Rozměry: výška 800, hloubka 600, šířka 580 mm Materiál: masivní buk

5174/B
Nahoru
Další produkty

Proč klasický nábytek?

Klasický nábytek dělíme do několika kolekcí, přičemž každou z nich utvářejí jedinečné zdobné prvky. Tyto kolekce jsou přizpůsobené tak, aby uspokojili přání každého zákazníka a současně se hodily do nejrůznějších interiérů od těch historických po ty nejmodernější. Ať hledáte jednoduchost, pestrost, archaičnost nebo modernu, každý si mezi kolekcemi klasického nábytku najde to své. Lze ho navíc vyrobit v celé řadě barevných odstínů dřeva.

Klasický nábytek nevyniká pouze širokou paletou různých stylů, ale také svým kvalitním provedením v podobě použití masivního dřeva na většinu částí každého kusu nábytku a ručně tvořenými ornamenty ve dřevě.

Z jakého materiálu je klasický nábytek vyroben?

Dřevo je unikátní materiál, který lidstvo využívá tisíce let a stále nebylo nahrazeno ničím pozoruhodnějším. Je základem nejen úchvatné přírody kolem nás v podobě tisíců různých druhů stromů, ale lidé se také naučili tento materiál využívat pro své kreativní dovednosti. Dřevo přináší lidem radost generaci za generací a nezáleží na tom, zda se jedná o hlubokou historii nebo současnost. Lidé si zkrátka ke dřevu vždycky vytvoří vztah, ať už díky jeho charakteristické barvě, struktuře nebo vůní. Navíc jeho všestranné využití dělá z něj jedinečný materiál, jenž nemá obdoby.

Masivní dřevo je stejně tak základem pevností každého kusu našeho nábytku, ať se jedná o komodu, šatní skříň, postel nebo jídelní stůl. Masivní dřevo je totiž půvabným přírodním materiálem, který zdobí nejen přírodu kolem nás, ale je také nenahraditelný pro výrobu nábytku nejvyšší kvality. Dodává mu potřebnou pevnost, odolnost a stabilitu. Nemusíte se tak bát o něj opřít, jelikož náš klasický nábytek je typický svou neutuchající pevností. Jeho půvab vydrží roky rokoucí. Svoji krásu neztrácí ani drobnými škrábanci, jelikož právě nedostatky jeho originalitu a historický nádech ještě umocňují. Jedná se zkrátka o nábytek, z kterého budete mít neustálou radost.

Klasický nábytek tvoří z 80 % masivní dřevo, zbývající části jsou další kvalitní přírodní materiály. Výjimkou jsou pouze židle, které jsou 100% masivní.

Jsou k dispozici pouze barevné odstíny z fotografií?

Každá kolekce má svůj základní barevný odstín, ve kterém se zračí její hlavní vlastnosti. Kvůli přizpůsobivosti pro nejrůznější interiéry jsou ovšem dostupné další barevné varianty, různé odstíny hnědé i výrazné barvy jako černá, bílá, krémová, stříbrná nebo zlatá. Jedinečné spojení tvoří i kombinace světlých odstínů jako je bílá nebo krémová s odlišným odstínem patiny (odstíny hrany jako zlatá, stříbrná, kávová atp.).

Kromě barevného odstínu dřeva je možné si zvolit potah, lemování nebo dekorativní knoflíčky u židlí, popřípadě polstrování čela postele. Některé kolekce jako Lada a Laura obsahují antické zdobení zvané intarzie (není nutností).

Je nábytek vhodný i do moderních místností?

Jak již bylo naznačeno, velkou výhodou našeho klasického nábytku je jeho široké uplatnění v nejrůznějších interiérech včetně těch moderních díky jednotlivým kolekcím, do kterých je nábytek rozdělen. Každou kolekci utváří jedinečné ručně zdobené prvky a nachází svoji inspiraci v jiné etapě lidských dějin. Některé kolekce jsou dokonce pouhým výplodem lidské tvůrčí činnosti. Mezi takové patři například kolekce Mery.

Jaké kolekce u nás najdete?

Každá kolekce je unikátní svým vzhledem a použitými zdobnými prvky. Kolekce se liší mimo jiné množstvím použitého zdobení a samozřejmě historickým stylem, odkud čerpá svou inspiraci.

 • Mery

Mery je druhou vzniklou kolekcí zrozená z neochvějné víry v posouvání hranic schopností výroby překrásného nábytku, živená talentem jednotlivých řemeslníků a touhou poskytnout Vám exkluzivní nábytek, jenž oživí každý interiér. Kolekce Mery je speciální uklidňující atmosférou, kterou dokáže vykouzlit svým přímočarým osobitým vzhledem v podobě jednoduchých linií. Třešňový nádech této kolekce společně s ručně tvořenými prvky ve dřevě ji dodávají jemnost a eleganci.

Tato kolekce nabízí doplňky nábytku pro obývací pokoj, ložnici, jídelnu, pracovnu a předsíň.

 • Royal

Kolekce Royal se vyznačuje šarmem, nadčasovou odlišností a bohatým zdobením typickým pro barokní styl, odkud tato kolekce čerpá svou inspiraci. Ručně vyřezávané detaily, ořechová dýha a harmonické linie jsou určujícími prvky kolekce, vyzařující vášeň a osobitost. Barokní nábytek Royal určený pro ty, kdo hledají špetku luxusu, teplo domova a jedinečnost spočívající v ručně opracovaných detailech.

Kolekce Royal tvoří rozmanitost, je vytvořena tak, aby se přizpůsobila různým interiérům a preferencím, ale taky aby splňovala požadavky současného života, definovaná potřebnou funkčností a pohodlím. Nabízí nábytek pro obývací pokoj, ložnici, jídelnu, pracovnu a předsíň.

 • Laura

Kolekci Laura udává harmonický vzhled díky jemnosti neoklasického stylu. Přináší atmosféru stability, tolik vyhledávanou v dnešní bouřlivé době. Stálá, neměnná krása jednotlivých linií v kombinaci s ořechovou dýhou hrající do různých teplých tónů dodávají ideální podmínky pro relaxaci, kreativitu i soustředění zároveň. Elegance je umocněna jemnými detaily intarzie ve znamení neoklasického stylu.

Tato kolekce je určena pro obývací pokojložnici, jídelnu, pracovnu a předsíň. 

 • Valeria

Kolekce Valeria je inspirovaná britským neoklasickým stylem. Zhmotňuje krásu jednoduchých, přímých, pravoúhlých tvarů, jako by zračí touhu po ideálu. Tato střídmost tolik typická pro britský styl dokonale doplňuje větší světlé místnosti. Místnost je díky vertikálním liniím a prvkům inspirovaným řeckou antikou zvýrazněná. Nevýrazné, decentní zdobení půvab přímých křivek pouze doplňuje, dotváří již přítomnou krásu, umocňuje ji, aniž by se vnucovala do celkového obrazu. Tato zvláštní kombinace stylů dodává punc jemnosti, ornamentální prvky tak vyvažují umírněnost anglického klasicismu.

Kolekce Valeria půvabně zdobí obývací pokojložnici, jídelnu a pracovnu.

 • Annabel

Kolekce Annabel překypuje dokonalou elegancí připomínající kouzlo Itálie v první polovině 20. století, kde brilantnost byla příznačným motivem tvůrčí činnosti. Annabel zhmotňuje tuto krásu a dává život rafinovaným kouskům nábytku. Zaoblené křivky jsou charakteristické pro tuto kolekci. Vyjadřují obepínající něhu a jemnost. Je tak jedinečným doplňkem interiérů, kde chcete navodit atmosféru pohody a bezpečí a odbourat veškeré ideály moderního umění. Kolekce je utvořená pro obývací pokoj, ložnici, jídelnukancelář i předsíň tak, aby vytvořila útulný interiér a současně sloužila co nejlépe po praktické stránce, jež je v dnešním světě nepostradatelná.

 • Lada

Kolekce Lada inspirovaná světem umění Ludvíka XV. Vtáhne Vás do diametrálně jiné doby, kde půvab a kvalita šly ruku v ruce. Jedná se o kolekci, kterou lze obdivovat jako umělecké dílo. Vzdává díky starým mistrům v díle, od nichž inspirace vychází, ale kteří často zůstávali v anonymitě. Tato kolekce je mimořádně složitá, kombinuje mnoho prvků, a přesto zůstává tak okouzlující. Spojuje dva kontrasty, sílu a mohutnost masivního dřeva společně s nejjemnějšími detaily ručně tvořených ornamentů a intarzie. Navazuje tak pocit nestárnoucí krásy. Jemná intarzie připomíná okouzlující interiéry renesanční šlechty. A ručně vyřezávaná koruna je skutečným klenotem, kterou tato kolekce hrdě nosí. Ani jediný kus tedy není stejný, každý přináší kousek své osobitosti.

V této kolekci najdete kusy nábytku pro obývací pokojložnici, jídelnu a pracovnu.

 • Venezia

Kolekce Venezia vychází z klasického proudu inspirovaná pohádkovým italským prostředím i kulturním a architektonickým bohatstvím. Spojuje vášeň pro krásu, péči o kvalitu a mimořádnou pozornost k těm nejmenším detailům. Ručně vyráběné detaily vynikají svou jemností a jedinečností. Každý pohled na tuto kolekci Vás znovu a znovu ohromí, jako byste se na ni dívali poprvé. K dispozici je i odvážnější, luxusnější verze, která je doplněná o pozlacené plátky.

Tato kolekce doplňuje obývací pokojložnici a jídelnu.

 • Noah

Levandulová pole a bohaté paprsky slunce Provence byly inspirací pro kolekci Noah. Nábytek charakterizuje jednoduchost ve francouzském podání. Zprostředkovává radost ze života tolik typickou pro jih Francie. Kolekce Noah je specifická svým moderním všestranným designem, vhodným pro ty, kteří hledají eleganci v přirozenosti a jemných detailech. Díky vytříbenému stylu se kolekce Noah bude harmonicky kombinovat s nejrůznějšími dekoracemi i doplňky ve skandinávském stylu včetně dalších kousků klasického nábytku.

Jedná se zejména o nábytek pro ložnice, kde chcete navodit romantickou atmosféru.

 • Veneto

Kolekce Veneto, jejíž název pochází od kulturně bohatého italského regionu. Jedná se o kombinaci modernistického stylu a klasických prvků. Veneto je sbírka kontrastů a její podstata spočívá v eleganci a střídmosti rovných linií doplněných o rozkošné křivky. Spojení designu 50. let a vyřezávaných prvků čistého klasicismu. Přímé, přísné linie a hranaté tvary okouzlujícím způsobem vyvážené prošívanou kůží. Pomocí toskánské techniky a stejné důslednosti v detailu dostala tato kolekce všestranný charakter. Patří mezi naše nejpragmatičtější kolekce zaměřená na ty, co oceňují jednoduchost a funkčnost a zároveň milují ducha historických věcí.

Jedná se stejně jako kolekce Noah především o nábytek pro ložnice.

 • Imperial

Kolekce Imperial se chlubí úchvatným bohatstvím pečlivě zpracovaných detailů čerpající inspiraci z císařského baroka a rokoka. Každý kousek této kolekce tak plně vyjadřuje romantickou atmosféru 18. století tím nejvybranějším způsobem. Je mostem přes čas a prostor zobrazující dobu rozkvětu francouzské říše. Nezaměnitelný styl kolekce Imperial se vzácnou citlivostí pro detaily si bezpochyby získá ty, kdo chtějí být hýčkáni jedinečnou, pohodlnou atmosférou, jež tato kolekce kolem sebe vyzařuje. Zaoblené křivky vytvářejí hru světla a stínů, díky níž divák objeví téměř nekonečné množství obrazů. Imperial je jedinečná po všech stránkách, svým bohatstvím ručně tvořených detailů i smísením masivního dřeva s přírodním mramorem. Získává tak nádech originality, elegance a luxusu zároveň.

Jedná se stejně jako Noah a Veneto o kolekci pro ložnice.

 • Modena

Kolekce Modena je nejvýmluvnějším důkazem, že eleganci lze spojit s modernou. Modena se zrodila z touhy převést do nábytku styl, který by toto spojení reprodukovalo, jako by dalo dřevu příležitost vyjádřit skrytou krásu dnešní doby. Vyniká jednoduchostí a čistými bezchybnými liniemi. Postupně ovšem odhaluje kouzlo těm, kdo mají trpělivost ji pečlivě prohlížet a poznávat. Ostrost hran je oslazena jemným zakřivením, vytvářející pozoruhodné úhly. Pocit, který přináší je impozantní elegance, aniž by byla ohromující, jako by zakotvená, aby ladným způsobem doplňovala současné interiéry s minimalistickými tendencemi.

Modena je vytvořena pro interiér obývacího pokoje.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

IBA nábytek - Uherské Hradiště IBAnábytek.cz na FAVI.cz
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.