ZÁMECKÝ NÁBYTEK A REPLIKY STAROŽITNÉHO NÁBYTKU

Zámecký nábytek a repliky starožitného nábytku, známý také pod pojmem klasický nábytek, přitáhne Vaši pozornost unikátním, nadčasovým designem a prvotřídní kvalitou. Inspiraci čerpá v bohaté historii. Lidé totiž od nepaměti obdivují výtvory svých předků. Navštěvují historická města či muzea, aby si historický odkaz lidstva mohli prohlédnout na vlastní oči. Repliky starožitného nábytku jsou napodobeninou těchto jedinečných historických designů. Z toho důvodu obsahují více či méně výrazné prvky zámeckého stylu a bývají proto také nazvány jako zámecký nábytek.

Nejprodávanější

275 položek celkem
židle z masivu royal II
ZDARMAZDARMA
od 7 442 Kč

Masivní jídelní židle Royal II z kolekce zámeckého nábytku Royal. Rozměry: šířka 1050, hloubka 600, výška 540 mm

3492/ORE3
masivní židle aniela
ZDARMAZDARMA
od 3 838 Kč

Masivní židle Aniela vyrobená na míru dle Vašich představ. Rozměry: v 1000, hl 560, š 500 mm Materiál: masivní buk

4649/C
zámecké židle lada
ZDARMAZDARMA
od 7 047 Kč

Kvalitní masivní židle Lada z kolekce klasického nábytku v zámeckém stylu. Rozměry: šířka 560, hloubka 560, výška 1030 mm

3690/TRE3
masivni zidle siegen
ZDARMAZDARMA
od 3 949 Kč

Rustikální masivní židle Siegen. Rozměry: výška 1000, hloubka 590, šířka 480 mm

777/A
drevena zidle s podruckami nadine
ZDARMAZDARMA
od 5 789 Kč

Masivní židle s područkami Nadine s područkami vyrobená na míru dle Vašich představ. Rozměry: výška 1060, hloubka 575, šířka 590 mm Materiál: masivní buk

5147/HNE2
luxusni manzelska postel valeria
ZDARMAZDARMA
od 21 707 Kč

Manželská postel i jednolůžko Valeria inspirované anglickým stylem a dostupné v mnoha barevných provedeních.

3258/TRE4
komoda s supliky royal
ZDARMAZDARMA
od 37 544 Kč

Komoda s šuplíky Royal v mnoha barevných odstínech dřeva. Rozměry: š 1150, hl 535, v 940 mm

6514/ORE
bile nocni stolky noah
ZDARMAZDARMA
od 8 054 Kč

Úchvatný noční stolek Noah vytvořený kombinací moderních a klasických prvků dostupný v několika barevných provedeních. Rozměry: šířka 550 mm, hloubka 370 mm, výška 605 mm

5642/ORE
luxusni-kancelarske-kreslo-napoli-iba-nabytek-klasicky-nabytek
ZDARMAZDARMA
24 877 Kč

Úchvatné luxusní kancelářské křeslo Napoli, které lze přizpůsobit na míru Vašemu vkusu. Rozměry: výška 1100, hloubka 760, šířka 610 mm Materiál: masivní buk

5324
zamecke zidle sylvia
ZDARMAZDARMA
od 4 971 Kč

Masivní židle Sylvia vyrobená na míru dle Vašich představ. Rozměry: výšky 1020, hloubka 550, šířka 480 mm Materiál: masivní buk

5081/A
drevene-knihovny-mery-iba-nabytek-zamecky-nabytek
ZDARMAZDARMA
od 60 907 Kč

Robustní dřevěná knihovna Mery v klasickém designu dostupná v několika barevných variantách.

3375/ORE
retro nocni stolek valeria
ZDARMAZDARMA
od 8 305 Kč

Jednoduchý a přitom půvabný noční stolek Valeria v klasickém stylu a několika dostupných barevných provedeních.

3264/TRE
vitrina prosklena royal dvoudverova
ZDARMAZDARMA
od 63 109 Kč

Dvoudveřová prosklená vitrína Royal v různém barevném provedení dřeva.

3096/ORE
kulaty-jidelni-stul-rozkldaci-royal-iba-nabytek-klasicky-nabytek
ZDARMAZDARMA
od 34 543 Kč

Kulatý jídelní stůl rozkládací ROYAL v několika barevných variantách. Rozměry: průměr 1200 mm / po rozložení (1600 mm), výška 800 mm.

864/ORE
zamecka komoda venezia iba nabytek
ZDARMAZDARMA
od 88 654 Kč

Klasická třídveřová luxusní komoda se třemi šuplíky v italském designu.

5612/TRE
luxusni kozena kresla napoly iba nabytek
ZDARMAZDARMA
od 10 780 Kč

Masivní křeslo Napoly vyrobená na míru dle Vašich představ. Rozměry: výška 1020, hloubka 740, šířka 690 mm Materiál: masivní buk

5231/HNE3
luxusní zidle sonya
ZDARMAZDARMA
od 5 915 Kč

Masivní židle Sonya vyrobená na míru dle Vašich představ. Rozměry: výška 1020, hloubka 550, šířka 480 mm Materiál: masivní buk

5078/HNE
zámecké židle nadine
ZDARMAZDARMA
od 5 789 Kč

Masivní luxusní židle Nadine vyrobená na míru dle Vašich představ. Rozměry: výška 1060, hloubka 560, šířka 560 mm Materiál: masivní buk

4997/HNE2
luxusni jidelni zidle atelier iba nabytek
ZDARMAZDARMA
od 3 940 Kč

Masivní židle Atelier vyrobená na míru dle Vašich představ. Materiál: masivní buk

4694/A
ovalny konferencni stolek verona
ZDARMAZDARMA
od 17 492 Kč

Konferenční stolek Verona z kolekce zámeckého nábytku v různých barevných odstínech dřeva. Rozměry: šířka 1050 mm, hloubka 550 mm, výška 470 mm

3771/TRE
Nahoru
Další produkty

Proč zámecký nábytek a repliky starožitného nábytku?

Zámecký nábytek a repliky starožitného nábytku dělíme do několika kolekcí, přičemž každou z nich utvářejí jedinečné zdobné prvky. Tyto kolekce jsou přizpůsobené tak, aby uspokojili přání každého zákazníka a současně se přizpůsobily nejrůznějším interiérům od těch s historickým nádechem po ty nejmodernější naplněné high-tech technologiemi. Ať hledáte jednoduchost, pestrost, archaičnost nebo modernu, každý si mezi kolekcemi zámeckého nábytku najde to své. Lze ho navíc vyrobit v celé řadě barevných odstínů dřeva.

Repliky starožitného nábytku nevynikají pouze širokou paletou různých stylů, ale také kvalitním provedením v podobě použití masivního dřeva na většinu částí každého kusu nábytku a ručně tvořenými ornamenty vyřezávaných do dřeva.

Z jakého materiálu jsou zámecký nábytek a repliky starožitného nábytku vyrobeny?

Dřevo je unikátní materiál, který lidstvo využívá tisíce let a stále nebylo nahrazeno ničím pozoruhodnějším. Je základem nejen úchvatné přírody kolem nás v podobě tisíců různých druhů stromů, ale lidé se také naučili tento materiál využívat pro své kreativní dovednosti. Dřevo přináší lidem radost generaci za generací a nezáleží na tom, zda se jedná o hlubokou historii nebo současnost. Lidé si zkrátka ke dřevu vždycky vytvoří vztah, ať už díky jeho charakteristické barvě, struktuře nebo vůní. Navíc jeho všestranné využití dělá z něj jedinečný materiál, jenž nemá obdoby.

Masivní dřevo je stejně tak základem pevností každého kusu zámeckého nábytku, ať se jedná o komodu, šatní skříň, postel nebo jídelní stůl. Masivní dřevo je totiž půvabným přírodním materiálem, který zdobí nejen přírodu kolem nás, ale je také nenahraditelný pro výrobu nábytku nejvyšší kvality. Dodává mu potřebnou pevnost, odolnost a stabilitu. Nemusíte se tak bát o něj opřít, jelikož náš klasický nábytek je typický svou neutuchající pevností. Jeho půvab vydrží roky rokoucí. Svoji krásu neztrácí ani drobnými škrábanci, jelikož právě nedostatky jeho originalitu a historický nádech ještě umocňují. Jedná se zkrátka o nábytek, z kterého budete mít stále radost.

Repliky starožitného nábytku tvoří z 80 % masivní dřevo, zbývající části jsou další vysoce kvalitní přírodní materiály. Výjimkou jsou pouze židle, které jsou 100% masivní.

Jsou k dispozici pouze barevné odstíny z fotografií?

Každá kolekce zámeckého nábytku má svůj základní barevný odstín, ve kterém se zračí její hlavní vlastnosti. Kvůli přizpůsobivosti pro nejrůznější interiéry jsou ovšem dostupné další barevné varianty, různé odstíny hnědé i výrazné barvy jako černá, bílá, krémová, stříbrná nebo zlatá. Jedinečné spojení tvoří i kombinace světlých odstínů jako je bílá nebo krémová s odlišným odstínem patiny (odstíny hrany jako zlatá, stříbrná, kávová atp.).

Kromě barevného odstínu dřeva je možné si zvolit potah, lemování nebo dekorativní knoflíčky u židlí, popřípadě polstrování čela postele. Některé kolekce jako Lada a Laura obsahují antické zdobení zvané intarzie (není nutností).

Je nábytek vhodný i do moderních místností?

Jak již bylo naznačeno, velkou výhodou našich replik starožitného nábytku je jejich široké uplatnění v nejrůznějších interiérech včetně těch moderních díky jednotlivým kolekcím, do kterých je nábytek rozdělen. Každou kolekci utváří jedinečné ručně zdobené prvky a nachází svoji inspiraci v jiné etapě a oblasti lidských dějin. Některé kolekce jsou dokonce pouhým výplodem lidské tvůrčí činnosti. Mezi takové patři například kolekce Mery.

Jaké kolekce u nás najdete?

Každá kolekce zámeckého nábytku je unikátní svým vzhledem a použitými zdobnými prvky. Kolekce se liší mimo jiné množstvím použitého zdobení a samozřejmě historickým stylem, odkud čerpá svou inspiraci.

 • Mery

Mery je druhou vzniklou kolekcí replik historického nábytku zrozená z neochvějné víry v posouvání hranic schopností výroby překrásného nábytku, živená talentem jednotlivých řemeslníků a touhou poskytnout Vám exkluzivní nábytek, jenž oživí každý interiér. Kolekce Mery je speciální uklidňující atmosférou, kterou dokáže vykouzlit svým přímočarým osobitým vzhledem v podobě jednoduchých linií. Třešňový nádech této kolekce společně s ručně tvořenými prvky ve dřevě ji dodávají jemnost a eleganci.

Tato kolekce nabízí doplňky nábytku pro obývací pokoj, ložnici, jídelnu, pracovnu a předsíň.

 • Royal

Kolekce Royal vyznačující se elegancí a smyslem pro detail získává inspiraci od barokního uměleckého stylu. Ručně vyřezávané detaily, ořechová dýha a harmonické linie jsou určujícími prvky kolekce vyzařující vášeň a osobitost. Barokní nábytek Royal určený pro ty, kdo hledají špetku luxusu, teplo domova a jedinečnost spočívající v ručně opracovaných detailech.

Kolekce Royal tvoří rozmanitost, je vytvořena tak, aby se přizpůsobila různým interiérům a preferencím, ale taky aby splňovala požadavky současného života, definovaná potřebnou funkčností a pohodlím. Nabízí nábytek pro obývací pokoj, ložnici, jídelnu, pracovnu a předsíň.

 • Laura

Kolekci Laura udává harmonický vzhled díky jemnosti neoklasického stylu. Přináší atmosféru stability, tolik vyhledávanou v dnešní bouřlivé době. Stálá, neměnná krása jednotlivých linií v kombinaci s ořechovou dýhou hrající do různých teplých tónů dodávají ideální podmínky pro relaxaci, kreativitu i soustředění zároveň. Elegance je umocněna jemnými detaily intarzie ve znamení neoklasického stylu.

Tato kolekce je určena pro obývací pokojložnici, jídelnu, pracovnu a předsíň. 

 • Valeria

Kolekce Valeria získává svou inspiraci z britského neoklasického stylu, který dokazuje nadčasovost a krásu jednoduchých linií a tvarů odrážejících se právě ve dřevě. Tato střídmost tolik typická pro britský styl dokonale doplňuje větší světlé místnosti. Místnost je díky vertikálním liniím a prvkům inspirovaným řeckou antikou zvýrazněná. Nevýrazné, decentní zdobení půvab přímých křivek pouze doplňuje, dotváří již přítomnou krásu, umocňuje ji, aniž by se vnucovala do celkového obrazu. Tato zvláštní kombinace stylů dodává punc jemnosti, ornamentální prvky tak vyvažují umírněnost anglického klasicismu.

Kolekce Valeria půvabně zdobí obývací pokojložnici, jídelnu a pracovnu.

 • Annabel

Kolekce Annabel šokující dokonalou elegancí, která nepochybně připomíná kouzlo Itálie první poloviny 20. století, kdy brilance byla příznačným motivem tohoto výjimečného období. Annabel zhmotňuje tuto krásu a dává život rafinovaným kouskům nábytku. Zaoblené křivky jsou charakteristické pro tuto kolekci. Vyjadřují obepínající něhu a jemnost. Je tak jedinečným doplňkem interiérů, kde chcete navodit atmosféru pohody a bezpečí a odbourat veškeré ideály moderního umění. Kolekce je utvořená pro obývací pokoj, ložnici, jídelnukancelář i předsíň tak, aby vytvořila útulný interiér a současně sloužila co nejlépe po praktické stránce, jež je v dnešním světě nepostradatelná.

 • Lada

Kolekce Lada právem patří mezi repliky starého nábytku, neboť je inspirovaná designem doby Ludvíka XV. Nenápadně Vás vtáhne cestou časem a překvapí svou nesmírnou krásou, jako by půvab vycházel přímo ze samotného dřeva. Kolekci Lada lze obdivovat jako umělecké dílo vzdávající hold velkým mistrům, od kterých inspirace pochází, ale také řemeslníkům, již často zůstávají v anonymitě a dávají svou zručnost do služeb dřeva.

Tato kolekce je mimořádně složitá, kombinuje mnoho prvků, a přesto zůstává tak okouzlující. Spojuje dva kontrasty, sílu a mohutnost masivního dřeva společně s nejjemnějšími detaily ručně tvořených ornamentů a intarzie. Navazuje tak pocit nestárnoucí krásy. Jemná intarzie připomíná okouzlující interiéry renesanční šlechty. A ručně vyřezávaná koruna je skutečným klenotem, kterou tato kolekce hrdě nosí. Ani jediný kus tedy není stejný, každý přináší kousek své osobitosti.

V této kolekci najdete kusy nábytku pro obývací pokojložnici, jídelnu a pracovnu.

 • Venezia

Kolekce Venezia, v níž se zračí vytříbenost klasických prvků, inspirovaná pohádkovými scenériemi Itálie. Kolekce spojuje vášeň pro krásu, péči o kvalitu a nerozdělenou pozornost k těm nejmenším detailůmRučně vyráběné detaily vynikají svou jemností a jedinečností. Každý pohled na tuto kolekci Vás znovu a znovu ohromí, jako byste se na ni dívali zcela poprvé. K dispozici je i odvážnější, luxusnější verze, která je doplněná o pozlacené plátky.

Tato kolekce doplňuje obývací pokojložnici a jídelnu.

 • Noah

Levandulová pole a jasné slunce tolik typické pro francouzský Provence, místo, kterým byla inspirovaná také kolekce Noah. Jednoduchost ve spojení s francouzským nádechem zprostředkovává onu "joie de vivre" vyznačující se pro jih Francie, kterou každý z nás touží objevit a udržet, zejména poté v pohodlí našeho domova. Kolekce Noah je specifická svým moderním všestranným designem, vhodným pro ty, kteří hledají eleganci v přirozenosti a jemných detailech. Díky vytříbenému stylu se kolekce Noah bude harmonicky kombinovat s nejrůznějšími dekoracemi i doplňky ve skandinávském stylu včetně dalších kousků klasického nábytku.

Jedná se zejména o nábytek pro ložnice, kde chcete navodit romantickou atmosféru.

 • Veneto

Název kolekce Veneto pochází od jména italské oblasti nacházející se v severovýchodní Itálii. Základem designu této kolekce je jeden velký paradox, neboť jádrem je kombinace moderních a klasických prvků, čímž celá kolekce dostává nový nadčasový rozměr. Veneto je sbírka kontrastů a její podstata spočívá v eleganci a střídmosti rovných linií doplněných o rozkošné křivky. Spojení designu 50. let a vyřezávaných prvků čistého klasicismu. Přímé, přísné linie a hranaté tvary okouzlujícím způsobem vyvážené prošívanou kůží. Spojení kůže a dřeva je jedinečností sama o sobě.

Pomocí toskánské techniky a stejné důslednosti v detailu dostala tato kolekce všestranný charakter. Patří mezi naše nejpragmatičtější kolekce zaměřená na ty, co oceňují jednoduchost a funkčnost a zároveň milují ducha historických věcí.

Jedná se stejně jako kolekce Noah především o nábytek pro ložnice.

 • Imperial

Kolekce Imperial patří k nejvyšší řadě zámeckého nábytku. Důvod je na první pohled zcela zřetelný. Bohatost úchvatných detailů pečlivě zpracovaných na základě inspirace barokním a rokokovým stylem, která dokonale vyjadřuje romantickou atmosféru specifickou pro 18. století. Je mostem přes čas a prostor zobrazující dobu rozkvětu francouzské říše. Nezaměnitelný styl kolekce Imperial se vzácnou citlivostí pro detaily si bezpochyby získá ty, kdo chtějí být hýčkáni jedinečnou, pohodlnou atmosférou, jež tato kolekce kolem sebe vyzařuje. Zaoblené křivky vytvářejí hru světla a stínů, díky níž divák objeví téměř nekonečné množství obrazů. Imperial je jedinečná po všech stránkách, svým bohatstvím ručně tvořených detailů i smísením masivního dřeva s přírodním mramorem. Získává tak nádech originality, elegance a luxusu zároveň.

Jedná se stejně jako Noah a Veneto o kolekci pro ložnice.

 • Modena

Kolekce Modena je nejvýmluvnějším důkazem, že eleganci lze spojit s modernou. Modena se zrodila z touhy přenést do nábytku styl, který toto splynutí vytváří, jako by dát možnost dřevu vyjádřit skrytou krásu dnešní doby. Vyniká jednoduchostí a čistými bezchybnými liniemi. Postupně ovšem odhaluje kouzlo těm, kdo mají trpělivost ji pečlivě prohlížet a poznávat. Ostrost hran je oslazena jemným zakřivením, vytvářející pozoruhodné úhly. Pocit, který přináší je impozantní elegance, aniž by byla ohromující, jako by zakotvená, aby ladným způsobem doplňovala současné interiéry s minimalistickými tendencemi.

Modena je vytvořena pro interiér obývacího pokoje.

 

Doporučujeme navštívit také naše další kategorie: Italské sedačky , Rozkládací sedačky na každodenní spaní, Designová křesla, Moderní postele do ložnice

Doporučujeme také: Nábytek z masivu

Masivní zahradní nábytek

 

Zahradní nábytek z masivu

×

Splátková kalkulačka ESSOX

IBA nábytek - Uherské Hradiště IBAnábytek.cz na FAVI.cz
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.